Auto stulecia

[podpis] ANDRZEJ KUBLIK; JACEK BORKOWSKI; TOMASZ SKRZELIŃSKI; MACIEJ PEDA; NOTOWAŁ YOW
auto-moto nr 4 dodatek do auto-moto nr 22, wydanie z dnia 27/01/2000, str. 5

Auto stulecia

Ulubione auta '99 - plebiscyt "Gazety" i Radia Zet

Który przedmiot był najważniejszy w mijającym stuleciu? Telewizor? Komputer? Samolot? Niewątpliwie każdy z nich zmienił w jakiś sposób życie ludzi i ich widzenie świata. I niewątpliwie wśród tych najważniejszych dla mijającego wieku przedmiotów jest również samochód.

Automobil wynaleziono co prawda już ponad 100 lat temu, jeszcze pod koniec XIX w. Wtedy jednak był on jeszcze eksperymentem czy co najwyżej igraszką dla zamożnych. Upowszechnił się w niezwykłym tempie, wtargnął w życie milio...

RP-ZGR

Podobne artykuły

 • Pracownie niespełnionych marzeń

  Gazeta Wyborcza

  W USA zaczęła się era wielkiej trójki koncernów z Detroit - General Motors, Forda i Chryslera. Rozbudowały swoje zakłady, wykonując zlecenia na produkcję broni i gdy skończyła się wojna, żaden z mniejszych amerykańskich producentów samochodów nie miał szans konkurować z tymi gigantami.

 • Filmy Od A Do Z

  co jest grane

  American Beauty USA 1999, reż. Sam Mendes Grają: Kevin Spacey, Annette Bening, Thora Birch, Mena Suvari, Wes Bentley Ta tragikomedia z amerykańskiego przedmieścia - debiutanckie dzieło brytyjskiego r

 • Ciao! To znowu ja

  Gazeta Wyborcza

  Silvio Berlusconi ma wielkie szanse, by po jutrzejszych wyborach powrócić na fotel premiera pomimo siedmiu procesów, podejrzeń o związki z mafią i pranie brudnych pieniędzy.

Polecane tematy