Autostrada dla słowa

[podpis] JOLANTA BRÓZDA
GW Poznań nr 278, wydanie z dnia 29/11/2000, str. 8

Autostrada dla słowa

Koncert muzyki Henryka Mikołaja Góreckiego

Monumentalna jak katedra i ascetyczna jak habit mnicha. Taka jest Kantata o św. Wojciechu Henryka Mikołaja Góreckiego, która miała swoją poznańską premierę w poniedziałek na koncercie z okazji rozdania Atlasów - nagród Art & Business Club przyznawanych biznesmenom wspierającym kulturę w Poznaniu.

Niewiele publiczności przyszło na koncert do Auli UAM. Zdziwiło mnie to o tyle, że muzyka Henryka Mikołaja Góreckiego - jednego z najwybitniejszych, a na pewno najpopularniej...

PO-DLO

Podobne artykuły

 • Centrum życia duchowego wczoraj i dziś

  GW Łódź

  Przeznaczenie każdego społeczeństwa zawsze zależy od twórczych mniejszości. Może wierzący chrześcijanie za taką mniejszość powinni się uznać w laickiej Europie? - pytał wczoraj ksiądz Adam Boniecki.

 • ROZMAWIAĆ BEZ NIENAWIŚCI

  Gazeta Wyborcza

  Tekst ten ukazał się jako dodatek zamykający [książki] wspomnienia gen. Jaruzelskiego "Les chaines et le refuge" (Kajdany i schronienie), wydane przed kilkoma dniami przez francuską oficynę "Lattes"

 • Rodzynki z tortu

  CO JEST GRANE

  Przez trzy najbliższe dni: od piątku do niedzieli (9-11 listopada) w Gdańsku odbędzie się nietypowa impreza - w sali kinowej Ośrodka Kultury Rosyjskiej w Gdańsku przy ul. Długiej będzie można zobaczy

Polecane tematy