Kto pamięta?

[podpis] CR
Gazeta Wyborcza nr 106, wydanie z dnia 08/05/2001TEMATY DNIA, str. 2

24. rocznica śmierci Pyjasa

Kto pamięta?

Pod krakowską kamienicą przy Szewskiej 7, w której 24 lata temu znaleziono ciało Stanisława Pyjasa, złożono wczoraj kwiaty i zapalono znicze.

Pyjas, student polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim, współpracował z Komitetem Obrony Robotników - zbierał pieniądze na represjonowanych robotników i podpisy pod listem do Sejmu, w którym domagano się uwolnienia z więzień uczestników strajków z czerwca 1976 r. Na krótko przed śmiercią Pyjasa jego koledzy otrzymali ...

RP-DGW

Podobne artykuły

 • Fantazyjna wersja śmierci Pyjasa

  Gazeta Wyborcza

  Stanisław Pyjas zginął w wyniku śmiertelnego pobicia, nie wypadku po pijanemu - mówi prowadzący śledztwo prok. Krzysztof Urbaniak. Sprawa przyczyn śmierci Stanisława Pyjasa - krakowskiego studenta i

 • Kwiaty dla Pyjasa

  strony lokalne GW - Kraków

  W 33. rocznicę śmierci Stanisława Pyjasa kwiaty pod tablicą pamiątkową przy ulicy Szewskiej złożyli jego przyjaciele, członkowie rodziny i przedstawiciele stowarzyszenia Maj 77 oraz Niezależnego Zrzeszenia Studentów.

 • Rocznica śmierci Pyjasa

  strony lokalne GW - Kraków

  Dziś mija 34. rocznica śmierci Stanisława Pyjasa, związanego z opozycją studenta Uniwersytetu Jagiellońskiego, który w nocy z 6 na 7 maja 1977 r. został zamordowany na zlecenie Służy Bezpieczeństwa.

Polecane tematy