Walasek zawiódł

[podpis] PT, PAP
SPORT nr 0 dodatek do SPORT nr 211, wydanie z dnia 10/09/2001, str. 16

ŻUŻEL * Częstochowianie w Grand Prix Polski

Nieudany był start Grzegorza Walaska w bydgoskim Grand Prix Polski. Na osłodę pozostaje informacja, że w finale B najlepsi byli obcokrajowcy Włókniarza

Zawody wygrał Jason Crump. Drugie miejsce zajął Szwed Tonny Rickardsson, który jest bardzo bliski zdobycia tytułu mistrza świata. Trzeci w Bydgoszczy był jego rodak Mikael Karlsson, a czwarty Amerykanin Billy Hamil. Tomasz Gollob zajął dziewiąte miejsce i spadł na trzecie w klasyfikacji generalnej mistrzostw.

Bydgoska impreza nie była szczęśliwa dla reprezentantów Polski, chociaż aż trzech z nich rywalizowało w turnieju głównym. Faworytem był Gollob, który jednak nie ukończył jednego wyś...