Echa w Polsce

[podpis] MONTY, DOM, PAP, KAI
Gazeta Wyborcza nr 214, wydanie z dnia 13/09/2001ŚWIAT, str. 12

Echa w Polsce

Kwiaty pod ambasadą USA

Przez całą środę warszawiacy ustawiali pod ambasadą amerykańską znicze i składali kwiaty. - To wielka tragedia. Brakuje mi słów. Łączę się w bólu z rodzinami ofiar - powiedziała 50-letnia mieszkanka Warszawy.

- Przyjechałam odwiedzić rodzinę w Warszawie. W tej chwili nie mogę wrócić do Nowego Jorku. Jestem zrozpaczona. Nie wiem, co się dzieje z bliskimi - mówiła, płacząc, Polka zamieszkała na stałe w USA.

RP-DGW

Podobne artykuły

 • Strach egipskich chrześcijan

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza

  Egipska prokuratura chce aresztowania siedmiu koptów za udział w produkcji filmu obrażającego Mahometa. Podejrzani mieszkają w USA, ale za film mogą słono zapłacić chrześcijanie w Egipcie

 • Stolica Haiti zaczyna się wyludniać

  Gazeta Wyborcza

  Ze zniszczonego trzęsieniem ziemi Port-au-Prince uciekają na prowincję tysiące mieszkańców. W mieście dalej panuje chaos, brakuje żywności i lekarstw

 • WIZY DO USA

  Gazeta Wyborcza

  Ogłoszona podczas wizyty prezydenta Wałęsy w USA jednostronna decyzja rządu polskiego o całkowitym zniesieniu wiz dla Amerykanów wchodzi w życie 15 kwietnia.Polska spodziewa się, że gest ten zachęci obywateli amerykańskich do odwiedzania naszego kraju. Korzyści ze zwiększonego ruchu turystycznego i z przyjazdów biznesmenów powinny z nawiązką pokryć zmniejszenie wpływów z tytułu opłat wizowych - powiedział nam we wtorek rzecznik MSZ Władysław Klaczyński.

Polecane tematy