Dzień chorych na Alzheimera

[podpis] AA
GW Lublin nr 221, wydanie z dnia 21/09/2001, str. 4

Dzień chorych na Alzheimera

Od 1994 roku 21 września obchodzony jest jako Światowy Dzień Choroby Alzheimera. Tegorocznym obchodom towarzyszy hasło: "Wczesna diagnoza pierwszym krokiem pomocy choremu".

Na Alzheimera cierpi ok.11 mln ludzi na świecie. W Polsce szacuje się, że ta choroba dotyka 200 tysięcy osób, zwykle osób po 65. roku życia. Zaledwie tylko 5 proc. leczy się nowoczesnymi lekami, które wydłużają okres samodzielnego funkcjonowania chorego.

Najważniejsze jest jak najwcześniejsze r...

LU-DLO

Podobne artykuły

 • Świat Alzheimera

  GW Częstochowa

  Wczoraj obchodzony był Światowy Dzień Choroby Alzheimera. W kaplicy różańcowej na Jasnej Górze odbyła się msza w intencji chorych i ich rodzin. Schorzenie powodujące utratę pamięci, zaburzenia psychi

 • CHOROBA ALZHEIMERA

  GW Kraków

  Bezpłatna infolinia, numer 0-800 250-250, gdzie można uzyskać informacje na temat diagnozowania i leczenia zaburzeń związanych z chorobą Alzheimera, czynna jest do 15 listopada.

 • ALOIS ALZHEIMER

  GW Częstochowa

  Niemiecki lekarz psychiatra. W 1912 r. został szefem Katedry Psychiatrii Uniwersytetu we Wrocławiu. W 1901 roku służącą Alzheimera została 51-letnia Augusta D., która z czasem zaczęła cierpieć na zab

Polecane tematy