Zagłębie - Wisła 3:4 (0:1)

[podpis] ART, LUBIN; 14; 6; 22; 3; 8; 3
sport nr 0 dodatek do sport nr 253, wydanie z dnia 29/10/2001, str. 5

Największym złem w polskiej piłce są krzywdzące nas, piłkarzy, opinie. Przed tym meczem mówiono przecież, że Wisła odda trzy punkty Zagłębiu, które koniecznie chce awansować do grupy mistrzowskiej - stwierdził Olgierd Moskalewicz z Wisły.

Takie sugestie to jest tragedia i dlatego jestem bardzo szczęśliwy, że ten mecz udało nam się wygrać - dodał Moskalewicz.

Pojedynek był niesłychanie dramatyczny, choć do przerwy nic na to nie wskazywało. W pierwszej połowie Wisła oddała tylko jeden celny strzał na bramkę przeciwników i zdobyła gola - strzelił go debiutujący w polskiej ekstraklasie Argentyńczyk z włoskim paszportem Mauro Cantoro.

Po przerwie goście prowadzili już 3:1, ale ambitnie atakujące Zagłębie w 120 sekund dopro...