Atleci z Pałacu

[podpis] ROZMAWIAŁ ZBIGNIEW JANICKI, NOT. JAZ
SPORT nr 0 dodatek do SPORT nr 286, wydanie z dnia 07/12/2001SPORT, str. 10

KULTURYSTYKA * Zawodnik z Żagania jedzie na MŚ

Żagań staje się miastem słynnych siłaczy. Ma mistrza świata w kulturystyce - Mirosława Daszkiewicza, rekordzistę Guinnessa w wyciskaniu sztangi - Edmunda Lechowicza. Do nich chce dołączyć 19-letni Marek Drzazgowski. Już zdobył tytuł mistrza Polski junioró

Trenuje od trzech lat. Przez pierwszy rok pracował samodzielnie, później pod fachowym okiem mistrza świata w kulturystyce Mirosława Daszkiewicza.

Oficjalny debiut w zawodach zaliczył w czerwcu u.br. na Mistrzostwach Ziemi Lubuskiej, gdzie w kategorii juniorów powyżej 80 kg zajął trzecie miejsce. Od tamtego startu odnosi już same sukcesy. Został wicemistrzem kraju, mistrzem woj. lubuskiego, wygrał ogólnopolskie zawody w Legnicy. Podczas mistrzostw Polski, które 17-18 listopada rozegrano w...