Andrzej Konstanty Wojtkiewicz

[podpis] REMIGIUSZ MARKWART
GW Olsztyn nr 178, wydanie z dnia 01/08/2002POŻEGNANIA, str. 5

Wspomnienie. W pierwszą rocznicę śmierci

Andrzej Konstanty Wojtkiewicz

W lipcu 2001 r. odszedł z naszych szeregów kapitan Andrzej Wojtkiewicz, oficer Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych, pseudonim "Wichura II".

Andrzej urodził się 2 lipca 1924 r. w majątku Teklina na Mazowszu. Jego rodzina, która osiadła na Wołyniu, pieczętowała się Łabędziem.

Nasza przyjaźń datowała się od 1935 r., gdy rodzice Andrzeja zamieszkali w miejscowości Mrozy w powiecie mińskim. Znaleźliśmy się wówczas w jednym zastępie 62. Mazowieckiej Drużyny Harcerzy. Wspólnie przeżyw...

OL-DLO

Podobne artykuły

 • Wymarsz Czwartej Brygady

  GW Zielona Góra

  Zagrała orkiestra wojskowa i po raz ostatni wciągnięto na maszt flagę. Wczoraj oficjalne zlikwidowano 4 Gorzowską Brygadę Zmechanizowaną. Ufudnowany zaledwie dwa lata temu sztandar 4 Brygady im gen.

 • Jedna Z Trzech

  GW Bydgoszcz

  Płetwonurkowie skończyli poszukiwania pocisków w jeziorze Błądzim w Borach Tucholskich. Z trzech niewybuchów, o których pisała "Gazeta", odnaleźli tylko jeden. Nurkowie z Marynarki Wojennej przez dwa

 • A TEGO DNIA...

  GW Kielce

  1844 r. - z powodu aresztowania księdza Piotra Ściegiennego i jego "prawej ręki" Franciszka Pantoczka nie doszło do wybuchu zaplanowanego na ten dzień powstania kielczan i okolicznych chłopów 1864 r.

Polecane tematy