Wszystko na cyfrowo

[podpis] MARCIN BÓJKO, KOLONIA
KOMPUTER nr 40 dodatek do KOMPUTER nr 229, wydanie z dnia 01/10/2002, str. 8

Wszystko na cyfrowo

Photokina 2002. Przedwczoraj skończyły się w Kolonii największe europejskie targi fotograficzne

W aparatach cyfrowych obowiązuje reguła milion w górę - większość producentów pokazuje nowe modele aparatów oparte na sprawdzonych projektach z rozdzielczością powiększoną o milion pikseli.

W face liftingu przoduje Canon, który zapowiedział modele G3, S45 i Ixusa V3. Wszystkie, w odróżnieniu od propozycji konkurencji, zachowują rozmiary matryc swych poprzedników (G2, S40 i Ixu...

RP-TKO

Podobne artykuły

 • CO TAM, PANIE, W PHOTOKINIE

  Logo

  I kapłani fotografii, i zwykli jej wyznawcy raz na dwa lata zjeżdżają z całego świata do Kolonii. Tu mają swoje największe święto: Photokinę.

 • FULL KOMPAKT

  Logo

  Czasy, w których trzeba było wybierać między aparatem cyfrowym małym a dobrze wyposażonym dawno minęły. Kieszonkowe kompakty mają dziś szerokokątne obiektywy, duże ekrany LCD i potrafią kręcić filmy HD. Redakcja Fotopolis.pl przetestowała po jednym nowym modelu dziesięciu czołowych producentów. Każdy kosztuje poniżej tysiąca złotych. I oferuje coś wyróżniającego go na tle konkurencji.

 • Mały z dużym

  Logo

  Niewymienny obiektyw w cyfrówce może być jej największym ograniczeniem. Chyba że ma kilkunastokrotny zoom i oferuje powiększenie porównywalne z ogromnymi lufami, z jakimi widzisz fotoreporterów na stadionach. Kiedyś kompaktowe superzoomy były nieporęczne i... niezbyt kompaktowe . Dziś są zgrabne i bez problemu mieszczą się w kieszeni. Oferują niezłą jakość zdjęć, filmują w HD i na dodatek nie trzeba na nie wydać majątku. Przetestowaliśmy dziewięć modeli.

Polecane tematy