Krótko z kraju

Czyste ręce wojewody

[podpis] Marek Mamoń, Częstochowa
Gazeta Wyborcza nr 94, wydanie z dnia 20/04/1996GOSPODARKA, str. 17

Czyste ręce wojewody

Kilkadziesiąt firm i instytucji (prywatnych, państwowych i zagranicznych) uroczyście podpisało w czwartek list intencyjny w sprawie powołania Częstochowskiej Grupy Kapitałowej.

Jest to spółka akcyjna, grupująca kapitał skarbu państwa, samorządów gminnych i przedsiębiorstw. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele pięciu resortów z szefem URM Leszkiem Millerem i ministrami: budownictwa - Barbarą Blidą i przemysłu - Klemensem Ścierskim.

Atmosferę sukcesu zepsuła posłanka Unii Wolno...

RP-DGW

Podobne artykuły

 • [Lewą komorę sztucznego serca...]

  Gazeta Wyborcza

  Lewą komorę sztucznego serca podarował prof. Zbigniew Religa ministrowi pracy Leszkowi Millerowi, który wczoraj odwiedził Fundację Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu. Prof. Religa wspominał, że niedawn

 • Kij zawsze się znajdzie / Rozmowa z Barbarą Blidą, posłanką SLD

  GW Katowice

  Zbyszek Zaborowski (szef wojewódzkiej SdRP) i Wiesław Szweda, poseł z Jastrzębia - Zdroju nie są już członkami klubu parlamentarnego SLD. W czwartek późnym wieczorem zostali z niego usunięci, poniewa

 • Pociąg do mandatów / WYBORY 97. Kto odchodzi, kto przychodzi

  GW Katowice

  Tylko kilku śląskich parlamentarzystów nie zamierza ubiegać się o wybór na kolejną kadencję. Ponad dwudziestu, którzy już zasiadali w Sejmie, spróbuje do niego po czteroletniej nieobecności powrócić.

Polecane tematy