Sąd broni tajemnicy dziennikarskiej

[podpis] WRÓB, EWA MILEWICZ
Gazeta Wyborcza nr 163, wydanie z dnia 15/07/2003KRAJ, str. 4

Sąd broni tajemnicy dziennikarskiej

Po raz drugi mokotowski sąd rejonowy stanął na straży tajemnicy dziennikarskiej. Po Adamie Michniku - wczoraj - odmówił sejmowej komisji śledczej zwolnienia z tajemnicy dziennikarskiej także Pawła Smoleńskiego, który jako pierwszy opisał w "Gazecie" sprawę Rywina

Wolność mediów w Polsce jest papierkiem lakmusowym demokracji - mówił przed sądem mec. Piotr Kruszyński, pełnomocnik Smoleńskiego.

- Wszelkie ograniczenia tajemnicy dziennikarskiej wydają się niezwykle groźne dl...

RP-DGW

Podobne artykuły

 • Kownacki oskarżony o przeciek

  Gazeta Wyborcza

  Były szef Kancelarii Prezydenta RP został oskarżony o przekazanie mediom poufnego raportu ABW. W sprawie wykorzystano m.in. billingi dziennikarzy, którzy kontaktowali się z ministrem.

 • Białe plamy w estońskich gazetach

  Gazeta Wyborcza

  Estońskie media protestują przeciw projektowi ustawy nakazującej im ujawnianie poufnych źródeł na żądanie władz. - Gazety przeceniają swe znaczenie. Mają dziś puste pierwsze strony i co? Nic się nie stało - mówi szef MSW.

 • Prokurator, przecieki, CIA

  Gazeta Wyborcza

  Prokuratura Okręgowa w Warszawie zajmie się tym, czy prokurator Marek Pasionek "przeciekał" informacje ze śledztwa smoleńskiego. Potwierdzają się informacje "Gazety" o jego kontaktach z amerykańskimi agentami, dziennikarzami i o telefonach do siedziby PiS

Polecane tematy