Adam Sikora, znany operator filmowy, czegokolwiek się dotknie, zamienia w film. Nawet jeśli są to fotografie, które teraz można oglądać w Instytucie Mikołowskim

Po wystawie "Sto klatek" Adama Sikory widać, że zmysł filmowca nie opuszcza autora ani na chwilę. - Dla mnie fotografia nie jest samoistna. Zawsze myślę w pewnej ciągłości narracyjnej - mówi operator. Efekty tego myślenia widać w takich filmach, jak "Wojaczek", "Angelus" (Srebrna Żaba na festiwalu Camerimage w Łodzi)...

KA-DLO

• Juniorka mistrzynią

(P) Biatlonistka Anna Stera (Orlica Duszniki) wywalczyła w fińskiej miejscowości Kontiolahti tytuł mistrzyni Europy juniorek w biegu na 7,5 km. Wśród seniorek na tym samym dystansie siódme miejsce za

• Sikora 16.

(P) Anne Briand z Francji wywalczyła PŚ w biatlonie. Wśród mężczyzn triumfował Jon Age Tyldum z Norwegii. Tomasz Sikora zajął 16. miejsce. Z Polek tylko Anna Stera zdobywała punkty (9) i zajęła 48. m

• Srebrny junior

Tomasz Sikora był o krok od medalu w biatlonowych mistrzostwach Europy rozgrywanych we włoskiej miejscowości Ridanna. W biegu na 10 km zajął czwarte miejsce. W konkurencji juniorów srebrny medal zdob