Mistrzostwa USA

[podpis] (Reuter, ST)
Gazeta Wyborcza nr 77, wydanie z dnia 01/04/1994SPORT, str. 24

PŁYWANIE

(P) Janet Evans, czterokrotna mistrzyni olimpijska w pływaniu, zdobyła w środę 37. tytuł mistrzyni USA, dzięki czemu wyprzedziła w liczbie tytułów Johnny'ego Weissmullera - słynnego filmowego Tarz...

RP-DGW

• HISZPANIA OSZALAŁA

(W) Martin Lopez Zubero zwyciężył w trzecim dniu zawodów pływackich na dystansie 200 m st. grzbietowym w czasie rekordu olimpijskiego 1.58,47. Stojącego na podium Hiszpana pięć tysięcy widzów na pływ

• Biondi czwarty

(P) W trzecim dniu zawodów na pływalni Bernat Picornell w Barcelonie padł jeden rekord olimpijski. Ustanowiła go Węgierka Krisztina Egerszegi na 100 m st. grzbietowym. Z trzecim czasem do tego finału

• KRÓTKO

* Były reprezentant Niemiec Pierre Littbarski, zdobył jedną bramkę i "wypracował" dwie inne, podczas zwycięskiego meczu Ichihara JEF United z Yokohama Marinos 5:0 (na boisku w Jokohamie). Było to czw