Niespodzianka z Mali

[podpis] (RB)
Gazeta Wyborcza nr 79, wydanie z dnia 05/04/1994SPORT, str. 20

PIŁKA NOŻNA: Puchar Narodów Afryki

Niespodzianka z Mali

(P) Piłkarze Mali są rewelacją rozgrywanego w Tunezji Pucharu Narodów Afryki. W pierwszym meczu pokonali gospodarzy imprezy 2:0. W sobotę, po zwycięstwie z Egiptem 1:0 zapewnili sobie awans do półfinału. Startujący w Pucharze Narodów dopiero drugi raz Malijczycy, zmierzą się w nim z Zambią.

Najciekawszy mecz ćwierćfinałowy rozegrano w niedzielę. Spotkali się finaliści poprzedniego turnieju: Wybrzeże Kości Słoniowej i Ghana. Już w 10. minucie najlepszy zawodnik obrońców tytułu (WKS) Joel ...

RP-DGW

Podobne artykuły

 • Afrykańskie All Stars

  Gazeta Wyborcza

  (A) Komisja techniczna [Afrykańska Konfed. Piłki Nożnej] wybrała zespół All Stars Pucharu Afryki. Trwają rozmowy w sprawie wyboru przeciwnika dla gwiazd na spotkanie, które ma odbyć się 27 kwietnia.

 • Ranking FIFA

  Gazeta Wyborcza

  (P) Reprezentacji Polski nie ma w pierwszej trzydziestce rankingu drużyn piłkarskich prowadzonego przez FIFA. Na pierwsze miejsce powrócił mistrz świata - Brazylia. Brazylijczycy wyprzedzają Włochów

 • Dwaj giganci i mikrusy

  Sport.pl

  Wybrzeże Kości Słoniowej czeka na mistrzostwo kontynentu 20, a Ghana 30 lat. Lepszej okazji na triumf mogą już nie mieć.

Polecane tematy