Pocztówka z...

Pocztówka z Dzielnicy śmieciarzy

[podpis] Przemysław URBAŃCZYK
MAGAZYN nr 9 dodatek do MAGAZYN, dodatek do Gazety Wyborczej nr 49, wydanie z dnia 27/02/1998, str. 6

Pocztówka z Dzielnicy śmieciarzy

Kiedy pewnego dnia 1973 roku Samaen szedł dnem starego kamieniołomu wykutego w zboczu góry Mukkattan w Kairze, pod stopy sfrunęła mu kartka wyrwana z Dziejów Apostolskich. Uznał to za znak boży, wskazanie miejsca życiowej misji.

Wtedy właśnie ten urodzony w rodzinie koptyjskiej Egipcjanin, związany z protestancką gałęzią chrześcijaństwa, postanowił powrócić do swoich korzeni. Umocnił go w tym Szenuda, papież Koptów, który również w tym zdarzeniu dostrzegł boską rękę.

Samaen przyjecha...

RP-DGW_D

Podobne artykuły

 • LISTY OD CZYTELNIKÓW

  MAGAZYN, dodatek do Gazety Wyborczej

  ° W "Magazynie" nr 9/260 ukazał się tekst Przemysława Urbańczyka "Pocztówka z dzielnicy śmieciarzy", w którym autor przedstwia m.in. sylwetkę pracującego na kairskim Mukkatanie Polaka, Mariusza Dybic

 • DZISIAJ

  GW Poznań

  * POZNAŃ. TAJEMNICE AMAZONII. O indiańskich kulturach Amazonii we współczesnym świecie opowie Mariusz Kairski, antropolog z UAM. Spotkanie w Domu Bretanii rozpocznie się o godz. 18.

 • Zdobyty Kair

  GW Wrocław

  Teatr Cinema z Michałowic pod Jelenią Górą zdobył jedną z głównych nagród na zakończonym właśnie w Kairze Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Eksperymentalnych. Nagrodzony "za najlepszą pracę zespołową

Polecane tematy