Cindy e mobile

[podpis] Ewa Wieczorek
Gazeta Stołeczna nr 80, wydanie z dnia 04/04/1998KULTURA, str. 7

ZAMEK UJAZDOWSKI. Wystawa fotograficzna

Cindy e mobile

Kruczowłosy wamp przeciąga się zmysłowo na satynowym prześcieradle, niewinna blondynka macha bosymi stopami, kobieta po przejściach strzepuje papierosa. Wszystkie mają tę samą twarz.

Jest to twarz Cindy Sherman, sławnej amerykańskiej fotograficzki. Utrwaliła samą siebie na 69 zdjęciach, które ułożyły się w cykl "Fotosy filmowe bez tytułu". Od dziś można je oglądać w Centrum Sztuki Współczesnej. Są własnością nowojorskiego Museum of Modern Art. Po raz pierwszy odwiedziły Europę.

Jakby...

WA-DLO

Podobne artykuły

 • Spokojne życie w witrynie

  Gazeta Stołeczna

  Spoglądają na nas bezczelnie ubrane w garnitury za kilka pensji lub suknie wieczorowe, o jakich marzy każda kobieta. Rozsiadają się w mercedesach i rolls-royce'ach. Niektóre czytają nawet książki i "

 • Najważniejsze to mieć ,coś'

  Gazeta Stołeczna

  Co najmniej 174 cm wzrostu, nienaganną, szczupłą figurę, ładną cerę i to "coś" musi mieć kandydatka na modelkę. 22 takie właśnie dziewczyny wystąpią dziś w pałacu Na Wodzie w finale polskiej edycji n

 • Amerykański sen

  Gazeta Stołeczna

  Blond-wamp z przepastnym dekoltem zaciągający się cygarem, demon na motorze, anioł w koszulce sięgającej pępka - to najnowsze wcielenia Katarzyny Figury. Wczoraj w Zachęcie podpisywała kalendarz ze s

Polecane tematy