W sieci Małego Świata

[podpis] KATARZYNA SZNAJD-WERON
Wiedza i Życie nr 2, wydanie z dnia 01/02/2004MATEMATYKA, str. 68

ARCHITEKTURA SPOŁECZEŃSTWA

W sieci Małego Świata

Kolega mojego wuja zna starszą siostrę przyjaciela doradcy prezydenta Stanów Zjednoczonych. Ciebie, Czytelniku, z prezydentem USA też łączy zapewne sześcioogniwowy łańcuch znajomości.

Prawie każdy z nas przeŻył podobną sytuację - zostajemy komuś przedstawieni, rozmawiamy z tą obcą osobą przez chwilę i nagle okazuje się, że mamy z nią wspólnego znajomego. Zwykle mówi się wówczas: jaki ten świat mały... Ale czy świat jest rzeczywiście taki mały?

Powiedzmy, że otworzyłaby...

RP-CWX

Podobne artykuły

 • Program VII festiwalu nauki

  VII FESTIWAL NAUKI, dodatek do Gazety Stołecznej

  GŁÓWNE DYSKUSJE FESTIWALU Auditorium Maximum UW, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28 (spotkania 1, 3, 4 i 5) 1 Ziemia - statek kosmiczny 19 IX, godz. 18. A.K. Wróblewski - otwarcie Festiwalu. Omawi

 • Inwestuj również w kryzysie

  strony lokalne GW - Białystok

  Czujesz, że Twoje miejsce pracy jest zagrożone? A może marzysz o uruchomieniu własnego biznesu? Trochę wysiłku i... Jest to do zrobienia. Andrzej Parafiniuk radzi, jak się do tego zabrać i jakie fundusze Ci to ułatwią

 • Egzamin maturalny. Geografia

  Gazeta Wyborcza

  Maturzysto! Dziś drukujemy test z geografii wraz z odpowiedziami przygotowanymi przez naszego eksperta. Sprawdź, jak poradziłeś sobie na egzaminie. Trzymamy kciuki!

Polecane tematy