Ks. Adam Dereń

[podpis] MB
GW Wrocław nr 137, wydanie z dnia 14/06/2004OD DRUGIEJ STRONY, str. 2

Ks. Adam Dereń

Dyrektor Caritas archidiecezji wrocławskiej, został w sobotę wybrany na szefa Caritas Polska - największej charytatywnej organizacji kościelnej w Polsce.

- To człowiek, któremu zawsze leży na sercu dobro drugiego człowieka - tak o 38-letnim ks. Dereniu mówi Marek Francuz, rzecznik prasowy wrocławskiej Caritas. - Od czasu, kiedy w 1998 r. objął stery Caritas w naszej archidiecezji, organizacja działa bardzo prężnie i ciągle rozszerza zakres swojej działalności.

Do głównych dokonań ks. D...

WR-DLO

Podobne artykuły

 • POMÓŻCIE

  GW Kraków

  W związku z tragiczną powodzią w Kotlinie Kłodzkiej Caritas Archidiecezji Krakowskiej przekazała na konto wrocławskiej Caritas pierwszą wpłatę - 10 tys. zł na zakup żywności dla poszkodowanych. Osoby

 • DLA POWODZIAN

  GW Kraków

  W niedzielę 2 sierpnia we wszystkich kościołach Archidiecezji Krakowskiej przeprowadzona została zbiórka pieniędzy na pomoc dotkniętym skutkami powodzi w Kotlinie Kłodzkiej. Dzięki tej akcji na konto

 • Taca dla Powodzian

  GW Wrocław

  Wczorajsze datki złożone przez wiernych we wszystkich kościołach Archidiecezji Wrocławskiej zostaną przekazane na pomoc powodzianom z Kotliny Kłodzkiej.

Polecane tematy