null

Podobne artykuły

 • CZECZOTKA- TANIEC DYPLOMATYCZNY

  Gazeta Wyborcza

  Minister kultury ZSRR Nikołaj Gubienko podczas środowych obrad KBWE w Krakowie stwierdził, że polski premier Jan Krzysztof Bielecki "z lekkością ciężarowca odtańczył czeczotkę na mogile socjalizmu". "Miałem wrażenie, że jestem na wiecu przedwyborczym, a nie sympozjum" - powiedział też Gubienko.W związku z wypowiedzią radzieckiego ministra szef polskiej dyplomacji minister Krzysztof Skubiszewski wezwał w piątek do MSZ charge d'affaires ZSRR radcę Lwa Klepackiego i oświadczył, że słowa Gubienki były w najwyższym stopniu niedopuszczalne i naruszały dobre obyczaje międzynarodowe. Tego samego dnia w magazynie radzieckiej TV "Wremia" Gubienko podtrzymał krytykę polskiego premiera i powiedział, że jego mowa powitalna była polityczna i nadmiernie zideologizowana.

 • Żądamy rokowań

  Gazeta Wyborcza

  "Przyłączenie Litwy do Związku Radzieckiego w 1940 roku było bezprawnym aktem agresji, dokonanym przez stalinowskie władze ZSRR wespół z hitlerowską Rzeszą Niemiecką" - oświadczenie tej treści przyjęła w środę Rada Najwyższa Litwy.

 • CO Z OBIETNICAMI MĄDRALO!

  Gazeta Wyborcza

  "Co z gospodarką, durniu!" - głosił historyczny już transparent na ścianie kwatery głównej Billa Clintona w Little Rock, przypominający kandydatowi, że należy nieustannie obiecywać wyborcom poprawę s

Polecane tematy