Tajemniczy starter

[podpis] ŁUKI
GW Trójmiasto (Gdańsk) nr 205, wydanie z dnia 01/09/2004SPORT, str. 15

42. Bieg Szlakiem Obrońców Wybrzeża

Tradycyjnie w pierwszą sobotę września rozegrany zostanie Bieg Szlakiem Obrońców Wybrzeża. To najstarsza impreza cykliczna na Wybrzeżu

Uczestniczy będą mieli do pokonania 10-kilometrową trasę. Start nastąpi na Westerplatte o godz. 11.10, meta zlokalizowana będzie przy pomniku "Tym, co za polskość Gdańska". O której na linię mety przybiegną zawodnicy? Rekord trasy ustanowiony został w 1996 roku przez Jana Białka, który dystans pokonał w 27 minut i 57 sekund. Przez następne si...