Koniec żartów

[podpis] IWONA HAJNOSZ
GW Kraków nr 222, wydanie z dnia 23/09/2005MIASTO, str. 4

ZDROWIE. Lekarze przestrzegają przed pandemią grypy

Koniec żartów

Kobiety w ciąży, dzieci w kołyskach, kto tylko może - powinien w tym roku zaszczepić się przeciwko grypie - apelują lekarze. Czy jednak dla wszystkich wystarczy szczepionek?

W tym roku grozi nam pandemia ptasiej grypy. Jedyną znaną metodą uodparniania się są szczepionki przeciwko zwykłej grypie. Dlatego w tym roku szczególnie mocno apelujemy o szczepienie się - mówił Aleksander Garlicki, zastępca kierownika Kliniki Chorób Zakaźnych CM UJ.

Dr Hanna Czajka, kierownik Centru...

KR-DLO

Podobne artykuły

 • Grypa - nowe instrukcje

  Gazeta Wyborcza

  Lekarze rodzinni mają przepisywać pacjentom z ciężkimi objawami grypy leki antywirusowe - tamiflu i relenzę. Bez względu na to, czy chory miał robiony test na A/H1N1, czy nie.

 • Epidemii grypy nie ma. Statystycznie

  Metro

  Na grypę zachorowało już 107 tys. Polaków - cztery razy więcej niż rok temu. - Większość ma wirus A/H1N1 - uważają lekarze. Jednak w statystykach po nowej grypie prawie nie ma śladu Jeśli masz grypę

 • Grypopanika

  Metro

  Kolejne oddziały szpitalne oraz szkoły zamykane z powodu zagrożenia A/H1N1, lekarze nienadążający z przyjmowaniem zagrypionych, Rzecznik Praw Obywatelskich nawołujący, by Polacy szczepili się za gran

Polecane tematy