Ostatni lot "Goldiego"

[podpis] ŁJ
Metro nr 757, wydanie z dnia 12/01/2006SPORT, str. 14

Jeden z najlepszych skoczków narciarskich w historii, Austriak Andreas Goldberger, w piątek oficjalnie pożegna się ze swymi kibicami

Goldberger karierę zakończył w poprzednim sezonie, ale jeszcze w tym roku pojawiał się na skoczniach. Podczas zakończonego niedawno Turnieju Czterech Skoczni pełnił rolę przedskoczka, a jednocześnie reportera austriackiej telewizji ORF1. "Goldi" łączył te funkcje, mając na swym kasku zainstalowaną kamerę oraz mikrofon, do którego mówił podczas ...

RP-TEM

• Zakopane 2006?

Primos Peterka i Andreas Goldberger zwyciężyli w konkursach skoków o Puchar Świata na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Adam Małysz w niedzielę był szósty, w sobotę dziewiąty. Podczas konferencji prasowej

• Wygrał, a był drugi

(P) Andreas Goldberger z Austrii wywalczył Puchar Świata w skokach narciarskich. Wczoraj podczas konkursu w Planicy uplasował się na drugiej pozycji. Ustąpił jedynie mistrzowi świata Norwegowi Espeno

• SPRINTEM

* Towarzyski mecz piłkarski w Guadalajarze. ,Meksyk - ,Brazylia 0:1 (0:1): Rivaldo (17.). * 1/8 finału Pucharu Włoch. AS Roma - Sampdoria Genua 2:1 po dogrywce (2:1, 1:1): Cappioli (6., 51.) - Platt