Zniknie Agencja Nieruchomości Rolnych

[podpis] KRYSTYNA NASZKOWSKA
Gazeta Wyborcza nr 61, wydanie z dnia 13/03/2006GOSPODARKA, str. 25

Zniknie Agencja Nieruchomości Rolnych

Premier Marcinkiewicz likwiduje urzędy

ANR zostanie zlikwidowana do końca tego roku - taką informację sprzed siedziby Agencji w Warszawie przekazał mediom premier Kazimierz Marcinkiewicz w sobotę.

W miejsce ANR ma powstać Bank Ziemi jako departament w resorcie rolnictwa. Bank Ziemi będzie miał głos decydujący w sprawach dotyczących nieruchomości rolnych państwa, jednak bezpośrednio zarządzać ziemią będą gminy lub samorządy wojewódzkie. W 2007 r. ten pomysł ma przynieść ...

RP-DGW

Podobne artykuły

 • Nikt nie chciał tych działek

  strony lokalne GW - Warszawa

  Nie było chętnych na działki przy ul. Radzymińskiej na Targówku, choć można na nich wybudować centrum handlowe. Agencja Nieruchomości Rolnych zapowiada wkrótce kolejny przetarg, ale z niższą ceną.

 • Białołęka chce ziemi oddanej Kościołowi

  strony lokalne GW - Warszawa

  Agencja Nieruchomości Rolnych, której Komisja Majątkowa odebrała 47 hektarów na Białołęce, nie składa broni. Pożaliła się na prokuraturę, że ta umorzyła sprawę przekazania ziemi poznańskim elżbietankom.

 • Aresztowania w Agencji Nieruchomości Rolnych

  GW Wrocław

  Policja zatrzymała głównego księgowego wrocławskiego oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych Stanisława K. i byłego dyrektora oddziału Agencji Waldemara S.Sprzedawali tereny byłych PGR-ów w taki spos

Polecane tematy