Oglądają rysunki mistrzów włoskich

[podpis] IWONA TORBICKA
GW Poznań nr 270, wydanie z dnia 20/11/2006WYDARZENIA, str. 4

Oglądają rysunki mistrzów włoskich

Kto żyw, przybiegł w niedzielę do Muzeum Narodowego

W muzeum można zobaczyć rysunki Leonarda da Vinci, Donatella, Sandro Botticellego, Ghirlandaia, Correggia, Pontormo i innych włoskich mistrzów.

W niedzielę w samo południe otwarto wystawę "Sto arcydzieł rysunku włoskiego z Musee des Beaux-Arts w Rennes". Wielu z tych, którzy przyszli na wernisaż, odeszło z kwitkiem, wpuszczano tylko posiadaczy zaproszeń. Rysunki pokazano w dwóch salach, do których prowadził specjalnie zb...

PO-DLO

Podobne artykuły

 • Znak Leonarda dla fanów "Kodu"

  CO JEST GRANE

  Nawet ci, którzy nie interesują się sztuką, wiedzą, kim był Leonardo da Vinci, Sandro Botticelli czy Donatello. Ten pierwszy co prawda młodym ludziom bardziej kojarzy się z bestsellerem Dana Browna "

 • Powiesili Leonarda da Vinci!

  GW Poznań

  O zgrozo! Nie wiem, jak mogłam napisać te słowa - wszak ten geniusz renesansu, zwany ze względu na swoją wszechstronność "homo universale", wcale nie został powieszony! Źródła historyczne podają, że

 • Studium do Abla i dwa szkice postaci kobiecych

  GW Poznań

  Jacopo Negretti, zwany Palmą Młodszym, jest autorem reprodukowanego powyżej rysunku - jednego ze stu, które znalazły się na wystawie "Sto arcydzieł rysunku włoskiego z Musee des Beaux-Arts w Rennes"

Polecane tematy