LEPSZY BUDŻET UNII W GARŚCI, NIŻ DYPLOMACJA NA DACHU

[podpis] KONRAD NIKLEWICZ, GAZETA WYBORCZA
Gazeta Wyborcza nr 14, wydanie z dnia 17/01/2007Z DRUGIEJ STRONY, str. 2

KOMENTARZ

LEPSZY BUDŻET UNII W GARŚCI, NIŻ DYPLOMACJA NA DACHU

Dziś może się rozstrzygnąć, czy Platforma Obywatelska wystawi Jacka Saryusza-Wolskiego na stanowisko szefa komisji spraw zagranicznych Parlamentu Europejskiego.

Według reguł przyjętych w europarlamencie oznaczałoby to najpewniej utratę przez PO stanowiska szefa komisji ds. budżetu w PE, którą sprawuje obecnie Janusz Lewandowski. I - tym samym - sporego wpływu na to, jak wydawane i rozliczane są unijne pieniądze.

Kandydatura Saryusza-Wolskiego popsułaby też relacje Platformy z niemiec...

RP-DGW

Podobne artykuły

 • Poseł Unii w Mińsku / Porady kulturysty / Skąpy budżet

  Gazeta Stołeczna

  Poseł Unii Demokratycznej z województwa siedleckiego Paweł Zalewski spotka się dziś dwukrotnie z mieszkańcami Mińska Mazowieckiego. W godz. 14-16 będzie oczekiwał na wyborców w Urzędzie Miejskim (ul.

 • Unia poprze budżet

  Gazeta Wyborcza

  (P) Jeżeli prezydent zawetuje ustawę budżetową, Unia Demokratyczna - choć nie popierała tego budżetu - będzie przeciwko wetu prezydenckiemu - zadeklarował w sobotę Tadeusz Mazowiecki. Po tym oświadcz

 • Unia dyktuje budżet

  Gazeta Wyborcza

  Włoski parlament ostatecznie przyjął wczoraj najbardziej chyba "twardy" budżet w historii Republiki, który ma pozwolić Włochom na wejście do europejskiej unii gospodarczo-walutowej.Zaaprobowana wczor

Polecane tematy