Jak powstał świat?

[podpis] MICHALINA DOLIŃSKA
CO JEST GRANE dodatek do CO JEST GRANE nr 257, wydanie z dnia 03/11/2006W MIASTO, str. 17

BARAK KULTURY O ewolucji

Jak powstał świat?

Narodziny kosmosu w astronomii i stworzenie świata w biblijnych opisach. Historia teorii Darwina i jej współczesne wersje. Wpływ teorii ewolucji na sztukę. To tematy, którym poświęcone będzie kolejne spotkanie zatytułowane "Ewolucja" z cyklu wykładów "Barak kultury" organizowanych przez Stowarzyszenie Teatr Strefa Ciszy.

Od zeszłego roku w baraku przy ul. Grunwaldzkiej 55/1 omawia się tematy trudne i kłopotliwe, wypierane przez kulturę masową jak śmierć czy trywializowane jak miłość. Napr...

PO-TCG

Podobne artykuły

 • Irena Kwilecka, "Studia nad staropolskimi przekładami Biblii", Wydział Teologiczny UAM Poznań 2003

  GW Poznań

  Jakie skarby kryły się w bibliotece klasztoru ojców benedyktynów w Lubiniu pod Kościanem? Kim był zagadkowy mnich, który na swych przekładach Biblii podpisywał się Tomasz ze Zbrudzewa albo też Łysy?

 • Benedykt bibliofil

  Gazeta Wyborcza

  Książka papieża pewnie zdziwi niejednego Polaka katolika. Bo kwestia prawdziwości Biblii wygląda tam inaczej, niż przywykliśmy myśleć

 • Salomonowa kulminacja*

  Co Jest Grane - Kraków

  Zamykając cykl oratoriów Georga Friedricha Haendla, Capella Cracoviensis zaprezentuje jedno z najsłynniejszych jego dzieł, przywołujące postać potężnego starotestamentowego króla. Oratorium "Solomon"

Polecane tematy