Uwolnić parki od psich kup

[podpis] URSZULA JABŁOŃSKA
Gazeta Stołeczna nr 75, wydanie z dnia 29/03/2007Z DRUGIEJ STRONY, str. 2

Uwolnić parki od psich kup

Pierwsza Psia Stacja stanęła wczoraj na Polu Mokotowskim - to połączenie podajnika plastikowych torebek z koszem na nieczystości. Takie stacje instalowane w parkach mają zachęcić warszawiaków do sprzątania po psach.

- Statystyki są zatrważające - mówi Agnieszka Kłąb z Zarządu Oczyszczania Miasta. - Codziennie 5,5 tony psich odchodów trafia na warszawskie trawniki. To daje 2 tys. ton rocznie! Zarówno za względów estetycznych, jak i higienicznych nie wolno lekceważyć tego problemu.

Psia ...

WA-DLO

Podobne artykuły

 • Rozdawali sadzonki w deszczu

  Gazeta Stołeczna

  Podczas sobotniego ekologicznego pikniku zebrano kilkaset starych telewizorów, komputerów i lodówek Warszawiaków, którzy przyszli na finał II Warszawskich Dni Recyklingu witała na Polu Mokotowskim 3-

 • Jak aktor ruszył ptakom z pomocą

  strony lokalne GW - Warszawa

  - W Ogrodzie Krasińskich nie ma karmników. Czy tutejsze ptaki mają umrzeć z głodu? - alarmuje Olgierd Łukaszewicz. I w piątek powiesił tam własny karmnik

 • Ekolodzy: Żądamy dialogu

  strony lokalne GW - Warszawa

  Kończymy przygotowania do budowy apartamentowca w Ogrodzie Saskim - zachęcała wczoraj na pl. Bankowym dziewczyna z identyfikatorem firmy Greedex, rozdając ulotki przedstawiające rzędy budynków po obu stronach Wielkiej Fontanny.

Polecane tematy