Teraz już tylko czekamy na euro

[podpis] MACIEJ KUŹMICZ
Gazeta Wyborcza nr 167, wydanie z dnia 19/07/2007GOSPODARKA, str. 25

Teraz już tylko czekamy na euro

W środę Komisja Europejska dostała do oceny i konsultacji program operacyjny "Innowacyjna gospodarka". To ostatni z dużych ogólnokrajowych planów, jak wydawać dotacje z UE w latach 2007-13.

Polski rząd i samorządy wysłały już do Brukseli większość dokumentów niezbędnych do uruchomienia 67 mld euro funduszy strukturalnych.

- To daje nadzieję, że jeszcze we wrześniu programy będą zatwierdzone - mówi Jerzy Kwieciński, wiceminister rozwoju regionalnego. Wtedy część nowych dotacji z UE mogł...

RP-DGW

Podobne artykuły

 • Kto dorzuci 9 mld euro do budżetu Unii Europejskiej?

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza

  Komisja Europejska chce zwiększenia o blisko 9 mld euro budżetu UE na 2012 r. - To pieniądze na badania, naukę, politykę regionalną - mówił wczoraj komisarz UE ds. budżetu Janusz Lewandowski. Dotychc

 • Prezydent: Budujmy miasto tolerancyjne

  strony lokalne GW - Poznań

  O zaniechanie dyskryminacji apeluje do poznańskich restauratorów prezydent Ryszard Grobelny. To reakcja na nasze artykuły, w których opisaliśmy, że niektóre lokale nie wpuszczają Romów.

 • Rządzie, zachęć nowego właściciela do produkcji - proszą związki z gliwickich zakładów Opla

  Gazeta Wyborcza

  W poniedziałek KE ogłosiła, że w czwartek wieczorem dostała od konsorcjum austriacko-kanadyjskiej firmy Magna i rosyjskiego państwowego banku Sbierbank dokumentację w sprawie zakupu od GM kontrolnego pakietu 55 proc. akcji Opla. Bruksela ma 25 dni na ocenę tego planu, ale w razie wątpliwości może wydłużyć postępowanie.

Polecane tematy