Reporterskie rzemiosło

[podpis] KR
GW Łódź nr 259, wydanie z dnia 06/11/2007KULTURA, str. 6

Reporterskie rzemiosło

Mirosław Ikonowicz, dziennikarz Polskiej Agencji Prasowej, będzie dziś od godz. 18 gościem Poleskiego Ośrodka Sztuki. Opowie o pracy korespondenta, której poświęcił autobiografię dziennikarską "Zawód: korespondent".

Jako reporter Ikonowicz pracował w Hawanie i Lizbonie, a nawet Angoli i Mozambiku, skąd relacjonował konflikty wojenne. Obserwował komunistyczną Sofię i frankistowski Madryt; razem z Ryszardem Kapuścińskim - którego uznaje za wzór reportera - pracował jako korespondent PAP w ...

LO-DLO

Podobne artykuły

 • W SKRÓCIE

  GW Bydgoszcz

  Logopeda za darmoPoradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Bydgoszczy zaprasza na bezpłatne diagnozy logopedyczne. Na badania można przychodzić z dziećmi w sobotę 8 marca w godz. od 9 do 13 na ul.

 • Korespondent w POS

  CO JEST GRANE

  Mirosław Ikonowicz, dziennikarz Polskiej Agencji Prasowej, będzie gościem Poleskiego Ośrodka Sztuki. Opowie o pracy korespondenta, której poświęcił wydaną w tym roku autobiografię dziennikarską "Zawó

 • Kronika zapomnianej wojny

  Gazeta Wyborcza

  Lata 60. i 70. zeszłego stulecia to okres dekolonizacji i lewicowych fascynacji Trzecim Światem, wojny w Wietnamie i młodzieżowej kontestacji roku 1968, młodej jeszcze rewolucji kubańskiej i teologii wyzwolenia w Ameryce Południowej.

Polecane tematy