Gruzja: Imedi może nadawać

[podpis] MAGDA NOWAKOWSKA, TBILISI
Gazeta Wyborcza nr 286, wydanie z dnia 07/12/2007ŚWIAT, str. 13

Gruzja: Imedi może nadawać

Sąd w Tbilisi zdecydował wczoraj, że właściciele i dziennikarze mogą dziś wejść do budynku jedynej opozycyjnej telewizji Imedi. Miesiąc temu władze zamknęły stację po stłumieniu antyrządowych demonstracji.

Władze pozwoliły szefom Imedi na wejście do budynku już w czwartek po południu, ale bez kamer. Ci odmówili, bo chcieli udokumentować szkody spowodowane szturmem policji i służb specjalnych 7 listopada. Od stopnia zniszczeń zależeć będzie, kiedy program wróci na antenę.

Brutalnie stłu...

RP-DGW

Podobne artykuły

 • Potentaci nie pomogą Rumunii

  Gazeta Wyborcza

  Czechosłowacja, Bułgaria, Jugosławia i Niemcy Wschodnie będą objęte planem pomocy dla rozwijających się demokracji. Rumunia - po zeszłomiesięcznym brutalnym stłumieniu (antyrządowych demonstracji nie będzie w ten plan włączona - postanowili w środę w Brukseli przedstawiciele 24 najbardziej uprzemysłowionych państw świata.

 • Czeczenio, wybacz

  Gazeta Wyborcza

  Prawie 3 tys. osób - najwięcej od kilku lat - demonstrowało w sobotę w Moskwie przeciwko wojnie w CzeczeniiLiczba uczestników zaskoczyła organizatorów, którzy w zgłoszeniu do władz miejskich napisali

 • Węgrzy znów na ulicach

  Metro

  Obchodzone wczoraj węgierskie święto narodowe - rocznica wybuchu antyhabsburskiej rewolucji z 1848 roku - stało się pretekstem do wielkich antyrządowych demonstracji. Do wiecu opozycyjnej partii Fide

Polecane tematy