Pod Blachą odmłodzony

[podpis] TOMASZ URZYKOWSKI
Gazeta Stołeczna nr 18, wydanie z dnia 22/01/2008WYDARZENIA, str. 6

Pod Blachą odmłodzony

Popadający w ruinę pałac Pod Blachą odzyskał blask znany z obrazów Canaletta i wzbogacił się o elektronikę. To jeden z największych remontów warszawskich zabytków ostatnich lat

Remont trwał ponad dwa lata. W chwili gdy się zaczynał, przylegający do Zamku Królewskiego późnobarokowy pałac był w tragicznym stanie. Podziemny potok podmywał jego fundamenty, pękały ściany, przeciekał dach, rozpadały się drewniane okna, zaś w pomieszczeniach czuło się stęchliznę. Podczas skuwania t...

WA-DLO

Podobne artykuły

 • Fabryczny w bok

  strony lokalne GW - Łódź

  Wczoraj pisaliśmy, że stary budynek dworca Łódź Fabryczna ma zostać przesunięty sto metrów na wschód. Stanie się częścią nowej budowli - tak zdecydowali miejski konserwator zabytków i architekt miasta.

 • Dworzec Łódź Fabryczna

  strony lokalne GW - Łódź

  W sobotniej "Gazecie" pisaliśmy, że na Dworcu Fabrycznym pojawiły się kontenery, w których przez najbliższe dwa i pół roku będą biura wykonawcy robót budowlanych i baza dla pracowników. A po długim weekendzie rozpocznie się wyburzanie dworca. Okazuje się, że to, co dzieje się na Fabrycznym, uważnie śledzą internauci.

 • MATKA BOSKA Z TUMIDAJSKIEGO PATRZY NA BLOKOWISKO

  strony lokalne GW - Lublin

  Jest na ścianie bloku, góruje nad kładką dla pieszych. Kiedy i w jakich okolicznościach figurki Matki Boskiej znalazły się na blokach z lat 70. na Kalinowszczyźnie?

Polecane tematy