Czy tureckie studentki założą chusty?

[podpis] MALU, MZ
Gazeta Wyborcza nr 25, wydanie z dnia 30/01/2008ŚWIAT, str. 10

Czy tureckie studentki założą chusty?

Rząd w Ankarze zgłosił w parlamencie projekt zniesienia zakazu noszenia chust na uniwersytetach, spełniając obietnicę sprzed sześciu lat.

- Ten niesprawiedliwy zakaz zostanie zniesiony - zapowiadał w 2002 r. premier Recep Tayyip Erdogan, którego córki na co dzień zakładają chusty. Ale jak wszystkie młode Turczynki muszą je zdejmować podczas zajęć na państwowym uniwersytecie. Podobnie jak deputowane w parlamencie czy urzędniczki w godzinach pracy.

Religia i państwo zostały ściśle rozd...

RP-DGW

Podobne artykuły

 • TURCJA. Protesty przeciwko chustom

  Gazeta Wyborcza

  100 tys. mieszkańców Ankary i działaczy z organizacji pozarządowych z całej Turcji protestowało w sobotę przeciwko zapowiadanej likwidacji zakazu noszenia chust muzułmańskich na wyższych uczelniach.

 • Chusty nie od dziś

  GW Mazowsze (Płock)

  - Już przed wojną rodzice nosili maluchy w kawałku prostokątnego lub kwadratowego materiału złożonego w trójkąt. A w niedzielę do kościoła używali tkanin ozdobnych - mówiła na sobotnim spotkaniu Klub

 • Tureckie studentki będą musiały zdjąć chusty

  Gazeta Wyborcza

  Turecki trybunał uznał, że reforma zezwalająca studentkom na noszenie chust na uczelniach - jest niezgodna z konstytucją. Sędziowie stwierdzili, że poprawka w konstytucji, która umożliwiła reformę, j

Polecane tematy