Na fletach wygrali rekord Guinnessa

[podpis] GJB
GW Łódź nr 14, wydanie z dnia 17/01/2008WYDARZENIA, str. 4

Na fletach wygrali rekord Guinnessa

Tego jeszcze nie było! W Filharmonii Łódzkiej jednocześnie zagrało 405 flecistów. Wykonawcy - uczniowie szkół z województwa łódzkiego - nie zmieścili się na scenie, więc wystąpili na widowni. Teraz czekają na potwierdzenie, czy pobili rekord Guinnessa.

Wszystko wskazuje na to, że próba się udała. Dotychczasowy wynik to 336 flecistów grających w jednym miejscu i w tym samym czasie. To jednak prawie o 70 osób mniej niż wczoraj!

Na pomysł bicia rekordu akurat w tej dziedzinie wpadła Szk...

LO-DLO

Podobne artykuły

 • Czarodziejski flet

  co jest grane

  Gdy zaczynaliśmy, myślałem, że pogramy razem dwa, może trzy, no, góra pięć lat. Przez myśl mi nie przeszło, że muzyka może wypełnić całe moje życie, że mogę zajmować się rockiem w wieku lat czterdzie

 • Zaczarowany flet

  GW Wrocław

  Jeśli ktoś nie wierzył, że na pompce rowerowej można zagrać "Łabędzia" Saint-Saensa, to mógł się o tym przekonać podczas niedzielnego koncertu flecisty Trevora Wye'a w sali Filharmonii Wrocławskiej.

 • Czarodziejski flet

  GW Trójmiasto (Gdańsk)

  Grupa młodych flecistów z Polski, Szwecji, Niemiec, a nawet Chile wsłuchuje się w gdańskiej Akademii Muzycznej w uwagi wybitnego szwajcarskiego wirtuoza fletu Petera Lukasa Grafa. Mistrz zagra dziś d

Więcej na temat

Polecane tematy