SUFITY

Podwieszanie do sufitu

[podpis] TEKST CEZARY JANKOWSKI
Ładny Dom nr 7, wydanie z dnia 01/07/2004W DOMU, str. 81

Podwieszanie do sufitu

Nawet najcięższy żyrandol łatwo zawiesić, jeśli dobierze się odpowiednie zamocowanie. Może to być kołek, dybel lub kotwa.

Łączniki trzeba dobierać i do ciężaru podwieszanego elementu, i do konstrukcji, do której będzie on mocowany. Inne techniki stosuje się bowiem do stropów otynkowanych, inne do takich, które mają od spodu sufit podwieszany. Oczywiście niedopuszczalne są jakiekolwiek prowizoryczne zamocowania.

Sufity tynkowane

Najważni...

RP-TDO

Podobne artykuły

 • Zawieszone na wieszakach

  Ładny Dom

  Montaż sufitu podwieszanego jest popularnym sposobem optycznego kształtowania wnętrz. Taki sufit ma też praktyczne zastosowanie - można za nim ukryć różne instalacje i wyciszyć je, dzięki użyciu wełny mineralnej.

 • Sufity z atrakcjami

  DOM, dodatek do GW Olsztyn

  Coraz częściej zamiast tradycyjnego tynku na suficie wykonuje się bardzo wymyślne konstrukcje, w których schowany jest cały system rur, kabli i instalacjiRenata Kielich, Ładny domSufity podwieszane z

 • Sufity z atrakcjami

  DOM, dodatek do GW Trójmiasto (Gdańsk)

  Coraz częściej zamiast tradycyjnego tynku na suficie wykonuje się bardzo wymyślne konstrukcje, w których schowany jest cały system rur, kabli i instalacjiSufity podwieszane z płyt gipsowo-kartonowych

Polecane tematy