PODDASZE

Zamieszkać na strychu

[podpis] TEKST CEZARY JANKOWSKI
Ładny Dom nr 7, wydanie z dnia 01/07/2004W DOMU, str. 78

Zamieszkać na strychu

A przedtem... Ocieplić go, wstawić okna i rozprowadzić instalacje, w tym koniecznie - wentylacyjną.

Wiele starych domów ma niezamieszkane strychy. Także w nowo budowanych właściciele często zostawiają poddasza do późniejszego wykończenia i do tego czasu mieszkają na parterze.

Najpierw schody

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac wykończeniowych trzeba zapewnić swobodny dostęp do poddasza i dlatego w pierwszej kolejności zwykle montuje s...

RP-TDO

Podobne artykuły

 • DACHY STROME

  Ładny Dom

  ABY WYSOKICH DACHÓW NIE ZRYWAŁY WICHURY, TRZEBA ODPOWIEDNIO ZAPROJEKTOWAĆ, WYKONAĆ I ZAKOTWIĆ ICH KONSTRUKCJĘ (WIĘŹBĘ). PONIEWAŻ Z DACHÓW STROMYCH WODA SPŁYWA SZYBCIEJ NIŻ Z PŁASKICH, CAŁKOWITA SZCZELNOŚĆ POKRYCIA NIE JEST KONIECZNA; NIE MOŻNA JEDNAK ZAPOMNIEĆ O WARSTWIE WSTĘPNEGO KRYCIA.

 • Najważniejsza wentylacja / Jak usunąć zawilgocenie ścian

  DOM, dodatek do GW Katowice

  Część specjalistów uważa, że najlepszym sposobem osuszenia muru jest wentylowanie. Ale to metoda długotrwała. W przypadku poważnych zawilgoceń może nam być potrzebna pomoc środków technicznych. Przed

 • Prosto z budowy Justyny i Artura

  Ładny Dom

  Wreszcie kończą się prace instalacyjne, ale budowa ma około półtora miesiąca opóźnienia. Justyna i Artur martwią się teraz, czy wylewki zdążą wyschnąć przed przewidzianym terminem układania parkietu.

Polecane tematy