Bielsko-Biała i milion dwuzłotówek

[podpis] MAC
GW Bielsko Biała nr 59, wydanie z dnia 10/03/2008JEDYNKA, str. 1

Bielsko-Biała i milion dwuzłotówek

Wizerunek bielskiego ratusza znajdzie się na dwuzłotówce, którą Narodowy Bank Polski wyemituje pod koniec kwietnia w ponadmilionowym nakładzie. - To świetna promocja dla miasta - cieszą się w Bielsku-Białej.

Moneta zostanie wybita w ramach serii "Historyczne miasta w Polsce". NBP rozpoczął jej emisję we wrześniu 2005 roku, by popularyzować wiedzę o najstarszych polskich miastach. Leszek Balcerowicz, ówczesny prezes banku, powołał zespół historyków pod przewodnictwem prof. Henryka Samsonow...

BB-DLO

Podobne artykuły

 • Nadzieja na lepszy Nowy Świat

  strony lokalne GW - Białystok

  Zabytkowa kamienica przy Nowym Świecie 9 zmieniła właściciela. Została nim firma Unibep z Bielska Podlaskiego. I ma poważne zamiary związane z rychłym remontem.

 • Deptak chce tytułu

  strony lokalne GW - Bielsko-Biała

  Bielska ulica 11 Listopada konkuruje o tytuł najpiękniejszej w 2011 roku. Mierzy się m.in. z Floriańską w Krakowie i sopockim "Monciakiem". Porównywany kiedyś do bulwarów w Wiedniu deptak sporo jednak stracił na znaczeniu

 • Uczennice

  [ TSP KR ] - Sport.pl - Kraków

  W środę wicemistrzynie Polski udzieliły lekcji siatkówki Crvenej Zvezdzie Belgrad. Trzy dni później to one wcieliły się w role uczennic, a srogim nauczycielem był Aluprof Bielsko-Biała.

Polecane tematy