Rodzina "z papieru"

[podpis] AGNIESZKA DUTKA
GW Kraków nr 149, wydanie z dnia 27/06/2008TEMATY NA PIĄTEK, str. 10

Rodzina "z papieru"

Fragment tynku, jeden obraz, wmurowana tablica, czyjeś wspomnienie... Słynna kupiecka rodzina przeleciała przez historię Krakowa jak meteor. Gdy spojrzeć do tyłu, blask jeszcze się tli, ale co zrobić, by pozostał?

- pisze Agnieszka Dutka

Przy Bratysławskiej wsiadam do tramwaju zmierzającego w kierunku Kleparza. Za chwilę jestem na wiadukcie i wznoszę się ponad terenem dawnego dworca towarowego. Bocznice kolejowe i magazyny z poczerniałej cegły, trochę żwiru i kępy trawy...

KR-DLO

Podobne artykuły

 • Zbawienie

  Gazeta Wyborcza

  1. Dawid, cadyk z Lelowa, nauczał: "ktokolwiek, człowiek czy lud, nie dostąpił poznania własnych błędów, ten nie dostąpi zbawienia. W takiej mierze możemy być zbawieni, w jakiej poznamy sami siebie".

 • Pośrednictwo u Boga

  GW Częstochowa

  W 189. rocznicę śmierci cadyka Dawida Bidermana z Lelowa, zwanego Lelowerem, na jego grób przyjechało ponad 200 żydowskich mistyków. Jak opowiadają miejscowi, w czwartek przywiozły ich trzy autokary.

 • Goście cadyka Dawida

  GW Częstochowa

  Tak jak przed dziesiątkami lat Żydzi przemierzali setki kilometrów, by usłyszeć radę życiową od słynnego cadyka Dawida Bidermana, tak i teraz przyjechali do jego grobu, by prosić o pomoc... Przez wee

Polecane tematy