Owady mile widziane

[podpis] PIOTR SYGA
Kwietnik nr 6, wydanie z dnia 01/06/2007W OGRODZIE, str. 54

Zwierzęta

Owady mile widziane

Kolorowe motyle czy ważki to owady piękne, ale nie zawsze pożyteczne. Warto do ogrodu zwabić ich mniej efektownych krewniaków.

Największą grupą pożytecznych owadów są dzikie pszczoły. Od dobrze nam znanych pszczół miodnych różnią się tym, że prowadzą samotny tryb życia (nie tworzą rojów), nie zajmują się produkcją miodu i nie żądlą. Zbierając pyłek z kwiatów (często rzadkich i zagrożonych gatunków), zapylają je intensywniej niż pszczoły miodne. Najczęściej spotykane i znane ...

RP-CKT

Podobne artykuły

 • Biegacz za szkodnikami

  strony lokalne GW - Rzeszów

  Chrząszcze z rodziny biegaczowatych są jednymi z najpożyteczniejszych owadów. Przede wszystkim dzięki temu, że zajadają się szkodnikami, nawet tak znienawidzonymi ostatnio jak ślimaki.

 • Wszystko, co chcecie wiedzieć o biedronkach

  strony lokalne GW - Szczecin

  Trzeba cierpliwie poczekać, myślę, że w ciągu kilku dni, najdalej dwóch tygodni biedronki przeniosą się w inne miejsce, gdzie będą mogły zdobyć pożywienie - uspokaja turystów wypoczywających nad morz

 • Brzmią nie tylko w Szczebrzeszynie

  CO JEST GRANE

  Niektóre porozumiewają się przy pomocy kołatania, inne drążą miny w liściach. Wielu grozi zagładaWystawę na temat owadów, najliczniejszej na ziemi grupy zwierząt, otwiera dziś Biblioteka Ekologiczna.

Polecane tematy