Senne serce społecznikowskiej dzielnicy

[podpis] JERZY S. MAJEWSKI
Gazeta Stołeczna nr 190, wydanie z dnia 14/08/2008HISTORIA, str. 8

Senne serce społecznikowskiej dzielnicy

Warszawa nieodbudowana - plac Wilsona. Przedwojenny plac Wilsona był miejscem dość peryferyjnym. - To legenda, że wokół roiło się od sklepów - mówi varsavianista Olgierd Budrewicz

Plac był wprawdzie sercem Żoliborza, ale w porównaniu z pełnymi gwaru ulicami Nalewek, handlową Marszałkowską czy eleganckim Krakowskim Przedmieściem panowała tu dość senna atmosfera.

Fedory z cukierenki

Podzwaniały tramwaje. Tu bowiem zbiegało się kilka lin...

WA-DLO

Podobne artykuły

 • Barykada z szablonu

  Gazeta Stołeczna

  W Powstaniu Andrzej Kozłowski pomagał budować barykadę na Wilczej. Teraz chce oznaczyć miejsca, gdzie w sierpniu i wrześniu 1944 r. były podobne umocnienia Pana Andrzeja Kozłowskiego poznaliśmy na or

 • Aktor inteligent z Żoliborza

  Gazeta Wyborcza

  Uczył się w "jedynce", mieszkał w III kolonii, w Tęczy oglądał filmy. Zbigniew Zapasiewicz wychował się na żoliborskim WSM-ie. Warszawskiej dzielnicy z lewicowym etosem rodzącej więcej inteligentów, artystów i naukowców niż jakiekolwiek inne miejsce w Polsce.

 • Darmowy internet? Na razie dziękujemy

  Gazeta Stołeczna

  Bezprzewodowy internet bez opłat dla mieszkańców. To możliwe, ale w Rzeszowie. Warszawski ratusz mimo wcześniejszych obietnic właśnie zrezygnował z udziału w przetargu na internetowe częstotliwości.

Polecane tematy