Czarny rynek danych osobowych w Niemczech

[podpis] BART, BERLIN
Gazeta Wyborcza nr 195, wydanie z dnia 21/08/2008ŚWIAT, str. 8

Czarny rynek danych osobowych w Niemczech

W Niemczech coraz powszechniej handluje się danymi osobowymi obywateli. Zieloni chcą zaostrzyć przepisy, a nawet zapisać sprawę ochrony tych danych w konstytucji.

Gerd Billen, szef związku central konsumenckich, w poniedziałek pokazał dziennikarzom płyty DVD z danymi 6 mln Niemców. Pracownicy centrali zapłacili za nie 850 euro, a dotarcie do sprzedawcy i finalizacja transakcji zajęły mi dwa dni.

Sprawa zbulwersowała Niemcy, tym bardziej że kradzieże danych osobowych są dość powszechn...

RP-DGW

Podobne artykuły

 • Chce pani tańszy prąd?

  [ DLO PL ] - strony lokalne GW - Płock

  Miła pani zapewniała babcię, że jest z zakładu energetycznego i że jeśli babcia podpisze umowę, to będzie płaciła mniej za prąd. Ale wcale z zakładu energetycznego nie była. Nie wspomniała też, że teraz babcia zapłaci dwa rachunki. Kiedy chciałyśmy się z tej umowy wycofać, rzuciła słuchawką - opowiada czytelniczka "Gazety"

 • TUMW pyta miasto o basen

  strony lokalne GW - Wrocław

  Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia przesłało w czwartek list otwarty do prezydenta miasta. Pyta w nim o wiarygodność firmy Central Fund of Immovables, której magistrat sprzedał Wrocławskie Centrum SPA przy ul. Teatralnej

 • Peugeot hamuje w Iranie

  Gazeta Wyborcza

  Z powodu sankcji UE nałożonych na Iran Peugeot zatrzymał jeden z francuskich zakładów. Sankcje nie wpłynęły na relacje Iranu z koncernem Renault, w którym najwięcej akcji ma rząd Francji

Polecane tematy