Ideolog Radia Maryja skazany

[podpis] JACEK HOŁUB, TORUŃ
Gazeta Wyborcza nr 214, wydanie z dnia 12/09/2008KRAJ, str. 7

Ideolog Radia Maryja skazany

Chodzi o prof. Jerzego Roberta Nowaka, współpracownika o. Rydzyka. Został ukarany grzywną za nielegalną zbiórkę pieniędzy.

O nielegalności działań ideologa Radia Maryja był przekonany wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski (PO), który złożył doniesienie do prokuratury. - To oszukiwanie ludzi, bo płacą mu na jakieś działania, a on z tych pieniędzy się nie rozlicza. Póki mamy prawo, takich rzeczy robić nie wolno - mówił wicemarszałek.

Wzburzył go apel, który jeszcze niedawno był publiko...

RP-DGW

Podobne artykuły

 • Ojciec Rydzyk apeluje o wpłaty na Radio Maryja

  Gazeta Wyborcza

  Nigdy dotąd nie mieliśmy tak trudnej sytuacji materialnej jak obecnie - alarmował wczoraj na antenie o. Tadeusz Rydzyk. I wzywał słuchaczy Radia Maryja z całego świata do comiesięcznych wpłat na stację.

 • Kto cierpi na syndrom Radia Maryja? Rozstrzygnie sąd

  strony lokalne GW - Toruń

  Mimo nieobecności głównych zainteresowanych toruński sąd rozpoczął w piątek sprawę o. Tadeusza Rydzyka i Piotra Andrukiewicza, obwinionych przez policję o zorganizowanie nielegalnej publicznej zbiórki na TV Trwam, uczelnię i geotermię.

 • Radio Maryja: Wraca rasizm

  GW TORUŃ

  W ten sposób o. Rydzyk określił "ataki" rządu Platformy Obywatelskiej na jego rozgłośnię. I wezwał do pisania listów do premiera Tuska.Szef Radia Maryja odniósł się w ten sposób do zapowiedzi Julii P

Polecane tematy