Pielgrzymka do boga Pogody / WYCIECZKI / Wyprawa w Góry Świętokrzyskie

[podpis] Katarzyna Surmiak, mapa
GW Poznań nr 191, wydanie z dnia 17/08/1996, str. 6

Pielgrzymka do boga Pogody / WYCIECZKI / Wyprawa w Góry Świętokrzyskie

Jeśli chcesz spędzić weekend w górach, nie musisz tracić całego dnia na dojazd w Tatry czy Bieszczady. Góry Świętokrzyskie są, co prawda niewysokie, ale mają podstawową zaletę: możesz dojechać tam samochodem w dwie i pół godziny.

Jeśli już jesteśmy w Górach Świętokrzyskich, nie możemy ominąć [Łysa Góra], słynącej z sabatów czarownic i największej w kraju świątyni pogańskich bożków. Koniecznie trzeba też zdobyć najwyższy tamtejszy szczyt Łysicę.

Najpierw plan

Dla takiego planu wyc...

PO-DLO

Podobne artykuły

 • Pielgrzymka do boga Pogody

  TURYSTYKA

  Jeśli chcesz spędzić weekend w górach, nie musisz tracić całego dnia na dojazd w Tatry czy Bieszczady. Góry Świętokrzyskie są co prawda niewysokie, ale mają podstawową zaletę: możesz dojechać tam sam

 • Pogańskie i chrześcijańskie

  GW Kraków

  GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE Jeśli jesteśmy w Górach Świętokrzyskich, nie możemy ominąć Łysej Góry, słynącej z sabatów czarownic i największej w kraju świątyni pogańskich bożków. Koniecznie trzeba też zdob

 • Przez Góry Świętokrzyskie

  ŚWIĘTOKRZYSKI PRZEWODNIK ROWEROWY, dodatek do GW Kielce

  Szlak czerwonySzlak prowadzi wzdłuż Łysogór i Pasma Jeleniowskiego, w pobliżu najwyższych wzniesień w Górach Świętokrzyskich. Z uwagi na liczne podjazdy wymaga od rowerzystów dobrej kondycji.

Polecane tematy