Za granicę albo w góry / WYCIECZKI

[podpis] ksk
GW Poznań nr 233, wydanie z dnia 05/10/1996, str. 7

Za granicę albo w góry / WYCIECZKI

Najciekawsze miejsca Beskidu Żywieckiego

W [Zwardoń]niu jest dwujęzycznie, a w [Węgierska Górka] można oddać dzieci pod fachową opiekę, albo buszować w prawdziwych bunkrach.

Stolicą Beskidu Żywieckiego jest oczywiście Żywiec. Żeby dojechać pociągiem albo autobusem do górskich miejscowości, trzeba najpierw przyjechać właśnie tu. Żywiec leży także na międzynarodowym szlaku komunikacyjnym do Słowacji i Czech. Tędy wiedzie również połączenie kolejowe do [Wiedeń]nia i [Bratysława]y.

W...

PO-DLO

Podobne artykuły

 • Za granicę albo w góry

  GW Kraków

  BESKID ŻYWIECKI W Zwardoniu jest dwujęzycznie, a w Węgierskiej Górce można oddać dzieci pod fachową opiekę albo buszować w prawdziwych bunkrach. Stolicą Beskidu Żywieckiego jest oczywiście Żywiec.

 • Krótki skok na pobliski stok

  Jedziemy na narty

  W Polsce i tuż za granicą jest sporo doskonałych miejsc do szusowania. Takie niezbyt daleko położone ośrodki są świetną propozycją dla tych, którzy chcieliby pojeździć na nartach w weekend

 • Dobry rok dla plonów / POGODA. Prognozy górali

  GW Katowice

  W Beskidy warto wybrać się w czerwcu i w pierwszej połowie lipca, bo wtedy będzie słonecznie, nawet upalnie. Ale reszta roku bardziej będzie sprzyjała plonom niż ludziom. Od ponad wieku górale z Besk

Polecane tematy