Czynsze zatrzymały się w Śródmieściu. Co na to inne dzielnice?

[podpis] DOMINIKA OLSZEWSKA
Gazeta Stołeczna nr 12, wydanie z dnia 15/01/2009WYDARZENIA, str. 3

Czynsze zatrzymały się w Śródmieściu. Co na to inne dzielnice?

Falstart reformy czynszowej. Wbrew planom radni Śródmieścia nie wyznaczyli stref nowych stawek czynszów komunalnych. To może opóźnić zmiany w innych dzielnicach.

W październiku władzom stolicy mimo sprzeciwu koalicyjnej Lewicy udało się przeforsować reformę czynszów komunalnych. Wcześniej dziewięć lat stawki stały w miejscu i należały do najniższych w kraju (średnio 2 zł za m kw.). Po podwyżce podstawowa stawka to 6 zł za m kw. Opłata ma zależeć od lokalizacji. Radni dzielnic muszą wyzna...

WA-DLO

Podobne artykuły

 • Odzyskajmy miasto

  strony lokalne GW - Poznań

  Jak zlikwidować w centrum Poznania chaos reklamowy? Na razie porządek próbują wprowadzać prywatni deweloperzy - na budynkach wyznaczają konkretne miejsca na reklamy. Miasto ciągle niewiele robi w tej sprawie

 • Lepiej tematycznie niż od Sasa do Lasa

  strony lokalne GW - Warszawa

  Ul. Ryszarda Siwca - znajdzie się między nasypem linii średnicowej a Stadionem Narodowym; w 1968 r. Siwiec, protestując przeciw inwazji wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację, podpalił się podczas dożynek na Stadionie Dziesięciolecia.

 • Aresztowanie, które wstrząsnęło Żoliborzem

  strony lokalne GW - Warszawa

  Miała autorytet, władze wszystkich opcji politycznych wystawiały jej pozytywne oceny. Aresztowanie dyrektorki żoliborskiego ośrodka pomocy społecznej (OPS) zszokowało żoliborskich samorządowców.

Polecane tematy