Wicemistrz świata nie płakał

[podpis] SZYMON OPRYSZEK;ROZMAWIAŁ SZYMON OPRYSZEK
strony lokalne GW - Kraków nr 31, wydanie z dnia 06/02/2009Sport, str. 22

Maciej Kot drugim juniorem na świecie! Skoczek Startu Krokiew Zakopane w słowackim Szczyrbskim Jeziorze przegrał jedynie z Austriakiem Lukasem Muellerem- Zdobył już doświadczenie w Pucharze Świata, deptał Adamowi Małyszowi po piętach na skoczni w Wiśle, czemu nie miałyby to być jego zawody? - pytał na łamach "Gazety" Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego.W słowackim Szczyrbskim Jeziorze niespełna 18-letni Kot potwierdził, że należy do grona najbardziej utalentowanych skoczków...