Dorn odszedł z MSWiA przez układ?

[podpis] KID
Gazeta Wyborcza nr 42, wydanie z dnia 19/02/2009KRAJ, str. 3

Dorn odszedł z MSWiA przez układ?

Ludwik Dorn pisze w blogu o kulisach swojej dymisji z MSWiA: podpadł, bo chciał ukarać inspektora Marca, policyjnego faworyta premiera Kaczyńskiego.

"Zawsze uważałem, że mam obowiązek przeciwstawić się premierowi, gdy żąda ode mnie postępku skrajnie niemądrego i szkodliwego. Tak rozumiem lojalność wobec zwierzchników i tak rozumianej lojalności oczekiwałem zawsze od podwładnych" - napisał w blogu Ludwik Dorn. We wpisie ujawnia okoliczności dymisji z funkcji szefa MSWiA w lutym 2007 r.

...

RP-DGW

Podobne artykuły

 • Jak opozycja uczci rocznicę rządu Tuska?

  Gazeta Wyborcza

  "Prawicowa wojna na górze" czy "wielkie nieróbstwo?" - opozycja szykuje się do podsumowania pierwszego roku rządów Platformy i PSL - Już w poniedziałek powinny zostać zakończone prace nad merytoryczn

 • WOLSKI LUSTRUJE

  Gazeta Wyborcza

  Prawica spod znaku PiS cierpi, że w tym roku po raz pierwszy dojdzie do uroczystości katyńskich z udziałem premiera Rosji Władimira Putina. "Drugie kłamstwo katyńskie" - tak wierne ramię PiS, "Gazet

 • GŁOS PRODUCENTA POGARDY

  Gazeta Wyborcza

  Problem polega z grubsza na tym, że jednym wolno mówić wszystko, a wypowiedziane przez innych - najbardziej niewinne - krytyka, każdy żart czy odmienne zdanie klasyfikowane są jako "przemysł pogardy"

Polecane tematy