Amnesty International: Dwukrotnie więcej kar śmierci w 2008 r.

[podpis] MARTA KAZIMIERCZYK, ANDRZEJ POCZOBUT, GRODNO
Gazeta Wyborcza nr 71, wydanie z dnia 25/03/2009ŚWIAT, str. 7

Amnesty International: Dwukrotnie więcej kar śmierci w 2008 r.

Trzy czwarte z blisko 2,4 tys. straconych to Chińczycy. W Europie karę śmierci wykonuje się tylko na Białorusi - strzałem w tył głowy.

"Śmierć to niewyobrażalnie okrutna, nieludzka i upodlająca kara" - pisze w opublikowanym wczoraj raporcie "Wyroki śmierci i egzekucje w 2008 r." sekretarz generalna Amnesty International Irene Khan. "W XXI wieku nie może być miejsca na ścinanie, wieszanie, rażenie prądem czy kamienowanie!".

Z danych zebranych przez AI od organizacji pozarządowych, med...

RP-DGW

Podobne artykuły

 • Świat nie stroni od kary śmierci

  Gazeta Wyborcza (DGW RP)

  Spada liczba krajów, w których wykonuje się wyroki śmierci. Jednak tam, gdzie ta kara obowiązuje, statystyki rosną nieubłaganie - wynika z najnowszego raportu Amnesty International

 • Czarna lista wrogów Łukaszenki

  Gazeta Wyborcza

  Na białoruskich państwowych uczelniach, w placówkach kultury i urzędach władze odcięły dostęp do 35 stron internetowych, w tym najpopularniejszych opozycyjnych witryn Charter97.org i Belaruspartisan.org.

 • W BIAŁORUSI EUROPA MUSI POMÓC ZWALCZYĆ STRACH

  Społeczeństwo obywatelskie. Wielkopolska - Wschód

  Skuteczne wsparcie społeczeństwa obywatelskiego, konsekwentna, a nie doraźna polityka skierowana do białoruskiej nomenklatury oraz rzeczywiste otwarcie na Białoruś pozwolą zachęcić ten kraj do "wybrania Europy" - pisze

Polecane tematy