Muzyka jak tęcza / KONCERT SYMFONICZNY / Orchestre de Paris w Auli UAM

[podpis] Teresa Dorożała
GW Poznań nr 266, wydanie z dnia 15/11/1997, str. 6

Muzyka jak tęcza / KONCERT SYMFONICZNY / Orchestre de Paris w Auli UAM

To, co najbardziej zapamiętałam z czwartkowego występu Orchestre de Paris pod dyrekcją Semyona Bychkova, to barwne, bardzo plastyczne kreowanie świata dźwięków.

Kompozycje Maurice'a Ravela i Richarda Straussa w wykonaniu francuskich muzyków odebrałam jako wielkie freski malarskie o szlachetnym rysunku i konturze, utrzymane w pełnej kolorystyce brzmienia wszystkich grup instrumentalnych. Zachwyciło mnie całkowite porozumienie dyrygenta i zespołu, co w rezultacie dało interpretację perfekc...

PO-DLO

Podobne artykuły

 • Ryszard Pryt

  GW Łódź

  Nie widzieliśmy się od wielu lat. Nie rozmawialiśmy ze sobą od dawna, od dawna nie pisaliśmy razem piosenek, może nie byliśmy sobie tak bliscy jak kiedyś. Ale "kiedyś" pozostaje na zawsze, a "kiedyś"

 • Warszawski hip hop

  co jest grane

  We Wrocławiu zagrają dziś o 19.00. Molesta to jedna z najstarszych wciąż działających grup hiphopowych w Warszawie, a także jedyny hiphopowy zespół wydający płyty w wielkim koncernie fonograficznym.

 • Pisać w Krakowie

  GW Kraków

  Są stypendystami Willi Decjusza. Wraz z czwórką polskich i niemieckich autorów przebywają w Krakowie w ramach trzymiesięcznego programu Homines UrbaniMarta Dvo ak: Czy młodsi pisarze z waszego miasta

Polecane tematy