Sumo w sumie ciekawsze / ZAPASY / Krotoszyn stolicą polskiego sumo

[podpis] jj, fot. Mariusz Hertmann
GW Poznań nr 21, wydanie z dnia 26/01/1998, str. 6

Niespodzianką zakończyły się zawody Pucharu Polski w zapasach w stylu wolnym i sumo w Krotoszynie. Wyeliminowany został dwukrotny mistrz Europy w sumo - Sławomir Luto.

W zapasach w stylu wolnym bardzo dobrze spisywali się zawodnicy z Koszalina, trenujący pod okiem szkoleniowca reprezentacji Polski Zygmunta Kreta. W zawodach tych wystartowało 95 zawodników z 26 klubów, a wśród nich dwukrotny mistrz Europy - Marek Garmulewicz. Sukces odniósł miejscowy klub Ceramik Krotoszyn, którego zapaśn...